מתנות מקוריות לעובדים | זאפו

מתנות מקוריות לעובדים


כל מנהל משאבי אנוש יודע שתשומת הלב האישית לעובדים היא הבונוס שעובד מקבל מעבר לשכר ולתנאי העבודה שלו במקום. תשומת הלב הזאת יכולה להתבטא בארגון ימי חברה תוססים ובאירועים שונים והיא יכולה להתבטא במתנות קטנות לאורך השנה. יש הזדמנויות שונות לתת מתנות מקוריות לעובד.

ימי הולדת כאירוע אישי

למשל בימי הולדת מתנה לעובד ליום הולדת היא אחרת כיוון שהיא מביעה משהו אישי והיא לא ניתנת כחלק מחלוקה כללית לרגל אירוע משותף. מתנה קטנה מההנהלה או מוועד העובדים מראה מחשבה ותשומת לב, זאת תחושה שכל עובד ישמח לקבל במקום העבודה. לעובדים רבים מקום העבודה מהווה בית שני, מקום שבו הם מבלים חלק ניכר מהזמן. לכן הם שמחים להשקיע בו את כל מרצם. אירועים ושמחות אחרים בהם ניתן להביע יחס אישי יכולים להיות ימי הולדת של בני המשפחה הקרובים, למשל של הבעל או של האישה, וכן גם בלידת ילדים או בלידת נכדים חדשים המצטרפים למעגל המשפחתי. ויש גם אירועים שהם פחות אישיים שהם הזדמנויות להעניק לעובדים במהלך השנה מתנות מקוריות, למשל בחגי ישראל.

חגי ישראל

חגי ישראל הם חגיגת מתנות ושמחה רבה. בוועד העובדים נהוג להעניק שי לחג, בדרך כלל בפסח, משום שזוהי דרך מקובלת מאד לציין את החג הכי משמעותי למשפחות בישראל, ואת סדר פסח על כל הטקסיות שבו. אבל מלבדו קיימים גם החגים האחרים שנושאים אתם הזדמנויות מצוינות לחגוג בצורה צנועה יותר. כל מתנה שאינה מגיעה עם חג הפסח תהיה הפתעה בלתי שגרתית. ניתן לעשות זאת בעזרת תשורה קטנה בחג סוכות או אפילו בצורת מטבעות שוקולד לכבוד חג החנוכה

אין ספור אפשרויות של פינוק ללא גבולות

מלבד האירועים הללו יש לנו עוד הזדמנויות שהן נחשבות לחגים חברתיים, כמו למשל בראש השנה הלועזי, כשהשנה מתחלפת, ניתן לציין זאת במשהו סמלי, או באחד במאי או ביום העצמאות. אפשר גם לעשות נוהג לציון העלאה בדרגה או לציון חילופי תפקידים בחברה, באמצעות מתנה מקורית. מתנות שניתנות לכולם מתאימות למאורעות ייחודיים, שאפשר לחגוג יחד, כמו הנפקה או אקזיט מוצלחים במיוחד, השקת מוצר או שירות חדשים.

זה נראה אולי קטן מכדי להשפיע, אבל בסופו של דבר מתנה קטנה מביעה כל כך הרבה אכפתיות והוקרה. חשבו על ימי עיון וכנסים של הדרכה כעל הזדמנויות משמחות להעניק לעובדים גם שי. ולא לשכוח גם בקשיים להיות לצדם, כמו חלילה במקרה של אשפוז או החלמה ממחלה, בהם בוודאי תרצו לעודד את העובד שלכם ולהראות לו עד כמה אינו לבד – מתנה אישית זאת אחת הדרכים לעשות זאת.

המחשבה המקורית המפתיעה שעוטפת אותנו בפינוקים הקטנים האלה היא שעושה את מקום העבודה למקום שכיף לבוא אליו כל יום ולראות באילו עוד הזדמנויות חשבו על העובדים והחליטו לצ'פר אותם במחווה.

פוסטים נוספים:


משלוח מהיר ב - 10 ש"ח בלבד לזמן מוגבל!עצבו מגנטים עכשיו